Wernisaż wystawy "Artystyczny Misz-Masz" - 13.05.2022

"Artystyczny Misz-Masz" to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się w Galerii PMDK 13 maja. Jej autorki – 17-letnia Pola Wysocka oraz 16-letnia Maja Białek przygotowały prace na tę wystawę w Pracowni Malarstwa i Rysunku Anetty Myszkorowskiej. Jak wskazuje tytuł tematyka jest różnorodna. Wśród prezentowanych obrazów możemy oglądać pejzaże, martwą naturę, portrety – prace zarówno realistyczne, jak i abstrakcyjne.
Część oficjalną rozpoczęły występy wychowanków PMDK. Koło teatralne oraz grupa musicalowa Renaty Kostrzyńskiej zaprezentowały fragmenty spektakli „Konflikt w literaturze” i „Bajki na dłuższą metę”. Wystąpiły także solistki ze Studia Piosenki Emila Zwolińskiego – Gabriela Wydra i Agata Kurach.
Po artystycznym wstępie Dyrektor PMDK Ewa Barbara Musiejko zaprosiła na scenę bohaterki wieczoru – Polę Wysocką i Maję Białek wraz z panią Anettą Myszkorowską. Nie szczędziła podziękowań pod adresem całej trójki. Pani Anetcie za zaangażowanie w pracę i wspieranie młodzieży w rozwijaniu talentu i artystycznych poszukiwaniach, zaś dziewczętom za wytrwałość, sumienność i konsekwencję w dążeniu do celu. Warto dodać, że wystawa „Artystyczny Misz-Masz” jest już drugą wystawą Poli w tym roku, zaś zarówno Maja jak i Pola angażują się w wolontariat pomagając w akcjach i wydarzeniach organizowanych przez PMDK.
Na scenie pojawili się również rodzice oraz przyjaciele młodych artystek.
Po oficjalnych wystąpieniach wszyscy udali się do galerii, by przy filiżance herbaty porozmawiać o sztuce i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Galeria zdjęć na Facebooku

Artykuł prasowy: https://linia.com.pl/2022/05/27/skupione-na-detalu/ 
NA GÓRĘ