Rozpoczął się 10. Obóz Językowy prowadzony przez kadrę z USA

W poniedziałek o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste otwarcie obozu językowego, organizowanego od 10-ciu lat przez PMDK wspólnie z Fundacją Wymiany Edukacyjnej i Kulturowej Eagel-Orzeł - po dwóch latach on-line, wreszcie znowu stacjonarnie.
Przez ten czas z oferty skorzystało ponad 600 uczestników w wieku 10-18 lat. Nauczyciele z USA prowadzą zajęcia muzyczne, artystyczne, sportowe, teatralne, a także warsztaty autoprezentacji i publicznych wystąpień. Co roku organizowany jest Dzień Polski, Święto Niepodległości 4 Lipca oraz na zakończenie Celebration of The Arts – pokaz osiągnięć uczestników obozu.
Amerykańska kadra nie tylko przekazuje wiedzę, ale także dzieli się z dziećmi i młodzieżą swoimi pasjami i ciekawymi historiami „przywiezionymi” z ojczystego kraju. W tym roku dodatkową atrakcją jest rozstawiony na naszym terenie innowacyjny sprzęt Arc-Water, pozyskujący z atmosfery wodę i energię słoneczną. Obsługuje go przez trzech żołnierzy sił powietrznych USA, którzy zasilili tegoroczną kadrę nauczycielską.

NA GÓRĘ