II tydzień Obozu Językowego Polish - American Camp

Drugi tydzień obozu językowego poza Świętem Niepodległości 4 Lipca, upłynął głównie na przygotowaniach do Dnia Polskiego oraz Celebration of The Arts – finałowych występów wszystkich grup, podsumowujących dwutygodniową pracę.
W poniedziałek, w związku z amerykańskim świętem narodowym, PMDK wypełniły barwy biała, granatowa i czerwona, a uczestnicy zajęć podkreślili charakter święta odpowiednim strojem.
Po południu odbyły się plenerowe zabawy – wszyscy odtańczyli układ taneczny, do popularnej amerykańskiej piosenki Cha Cha Slide, było pieczenie pianek marshmallow nad ogniskiem, ozdabianie ciała „tatuażami” w narodowych barwach USA i nauka baseballa.

Z okazji „Dnia Polskiego", który w tym roku przypadł 7 lipca, uczestnicy i polscy opiekunowie grup, przygotowali spektakl prezentujący, w dowcipny sposób, elementy polskiej kultury. Dzień później odbyło się zakończenie jubileuszowej 10-tej edycji obozu, rozpoczęte uroczystą ceremonią opuszczenie flag - polskiej oraz Stanów Zjednoczonych USA, z udziałem pocztów sztandarowych, w obecności wszystkich uczestników obozu, rodziców, kadry polskiej i amerykańskiej oraz pracowników PMDK.
Kolejnym punktem programu były pokazy na scenie, gdzie dzieci i młodzież zaprezentowały w krótkich inscenizacjach, czego uczyły się podczas zajęć. Uzupełnieniem była wystawa prac plastycznych w Galerii PMDK.

Pełna relacja i galerie:

"Dzień Amerykański" tutaj
„Dzień Polski” tutaj
„Celebration of The Arts” tutaj

NA GÓRĘ