46. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"

WYNIKI KONKURSU

W piątek 24 marca w PMDK odbyły się Powiatowe Eliminacje 46. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". W konkursie wzięło udział 34 uczestników – finalistów eliminacji gminnych. Konkurs powiatowy ma między innymi na celu wyłonienie jednego zwycięzcy w każdej z trzech kategorii wiekowych obejmujących szkołę podstawową, który weźmie udział w finale, organizowanym w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie w połowie kwietnia.
W tym roku finalistami zostali: Lena Walczuk ze Szkoły Podstawowej "Strumienie" w Józefowie, Zuzanna Kierska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im R. Traugutta w Józefowie oraz Gaja Kusztal ze Szkoły Podstawowa nr 3 im. T. Morusa w Otwocku.
Przedstawiciele naszego powiatu w ubiegłych latach osiągali sukcesy na warszawskiej scenie. Zuzanna Jałocha ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Augustówce w 2021 roku zwyciężyła w najmłodszej kategorii, rok później w tej samej kategorii, zdobyła drugą nagrodę. Zeszłoroczną laureatką jest Także Dominika Tańska, wówczas ze Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Zakręcie, która otrzymała wyróżnienie.
Trzymajmy kciuki, by i tym razem, jury finałowe doceniło naszych recytatorów.
Dziękujemy Uczestnikom konkursu, Publiczności, Nauczycielom oraz Rodzicom, za kibicowanie i pomoc w przygotowaniu utworów.


 

NA GÓRĘ