Wernisaż "Zmalowany kadr - w szczególe i w ogóle"

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki do obejrzenia wystawy młodej artystki Mai Białek. 

Maja Białek to 18-letnia, utalentowana, pełna pasji artystka, która swój talent plastyczny rozwija w Pracowni Malarstwa i Rysunku PMDK, prowadzonej przez Anettę Myszkorowską. Od ponad 8 lat, pod czujnym okiem swojej nauczycielki, szlifuje warsztat artystyczny. W 2022 roku odbyła się jej pierwsza wystawa pod tytułem "Artystyczny misz masz".

Maja w swojej twórczości lubi eksperymentować, czerpie inspirację z życia i otoczenia oraz dorobku znanych artystów, takich jak Tamara Łempicka oraz Rafał Olbiński. Próbuje odnaleźć własną kreatywną drogę. Jej celem jest zgłębianie technik malarstwa oraz projektowania, żeby w przyszłości zająć się tym zawodowo. Odnosi sukcesy zdobywając nagrody i wyróżnienia m. in. w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Architektura mojego regionu".

Oprócz rozwijania talentu artystycznego, angażuje się również w działania Koła Wolontariatu PMDK, gdzie przekazuje innym swoją pozytywną energię oraz wspiera charytatywnie akcje organizowane przez placówkę. Za wkład w życie naszego domu kultury otrzymała Oznakę Wzorowego Wychowanka PMDK.

Maja od kilkunastu lat jest również aktywnie trenującą członkinią Klubu Sportowego SOKUDO, gdzie zdobywa kolejne doświadczenia i osiągnięcia w dziedzinie karate.

AUTORKA O WYSTAWIE:

To moja druga wystawa, jednak po raz pierwszy należy tylko do mnie… Malarstwem i rysunkiem interesuję się od dziecka, od kiedy przychodzę na zajęcia do pracowni Pani Anetty Myszkorowskiej. Na tegorocznej wystawie chcę przedstawić moją wizję świata, codziennego życia. Uchwycić w szczegółach momenty, które zapisały się w mojej pamięci. Celem jest pokazanie, że malarstwo może być równie realistyczne, jak obrazy widziane gołym okiem, stąd tytuł wystawy. Moje prace przedstawiają krople deszczu odbijające światło, czy też zwykłe sceny codziennego dnia. W każdym miejscu możemy znaleźć coś pięknego i unikatowego, stąd chęć utrwalenia tego na papierze lub płótnie. Wszystkie doświadczenia, jakich doznałam w ostatnim czasie, były inspiracją do stworzenia prezentowanych prac. Chcę przedstawić dojrzałą oraz wrażliwą stronę malarstwa, która może być bardzo efektowna i ciekawa.

Wystawę będzie można oglądać do 7.04.2024 r. Wstęp wolny.

NA GÓRĘ