Kolejny Turniej modeli szybowców "Pilociaki" za nami

W sobotę 11 maja odbył się Turniej modeli szybowców „Pilociaki”, którego organizatorem jest PMDK. Miejscem imprezy była hala sportowa Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku.

Uczestnicy tych zawodów mają za zadanie zrobić z otrzymanego na miejscu zestawu elementów model mini-szybowca, potem puścić go tak, by poleciał jak najdalej. Sędziowie mierzą odległość i wyłaniani są najlepsi zawodnicy.
Cieszymy się, że nasz turniej, się rozwija i w tym roku zgłosiło się znacznie więcej uczestników niż w ubiegłym. Merytorycznie zawody koordynują Witold Fita oraz jego wychowankowie z pracowni modelarskiej, którzy angażują się jako wolontariusze. Uczestnik nie musi mieć żadnych specjalnych umiejętności, sklejenie modelu jest dość łatwe, pomagają w tym doświadczeni modelarze udzielając wskazówek, co zrobić, żeby nasz samolocik poszybował jak najdalej.
Laureaci czołowych miejsc otrzymali atrakcyjne nagrody – drony, zdalnie sterowane modele jeżdżące, pływające i latające i kamerę Wifi. Dla wszystkich uczestników były też nagrody pocieszenia.
 
Fotorelacja na Facebooku
NA GÓRĘ