W sobotę 6 czerwca odbyła się premiera spektaklu pt. „Lekcja życia” w wykonaniu koła teatralnego PMDK działającego pod kierunkiem Marty Sadowskiej.
- Inspiracją scenariusza było opowiadanie "Sztuka programowania" z książki "Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Na jego podstawie powstała nasza własna historia o przyjaźni, potrzebie akceptacji, odrzuceniu przez grupę. Ostateczny kształt przedstawienia to efekt kreatywności, aktywności i współpracy uczestniczek, które wspólnie tworzyły wszystko: od projektu plakatu, przez choreografię, po rekwizyty i kostiumy – powiedziała Marta Sadowska.
Oprócz spektaklu premierowego w sobotę 6 czerwca, odbyły się również dwa przedstawienia dla grup zorganizowanych.
