Podsumowanie dorobku artystycznego PMDK 2019/2020

Opowiemy wam bajkę…

Bajka o Czarnoksiężniku Koronawirusie to kolejne wspólne przedsięwzięcie nauczycieli i wychowanków PMDK i kolejny dowód na to, jak pracujemy pełną parą mimo zawieszenia zajęć stacjonarnych.

Zawsze na zakończenie roku wystawialiśmy przedstawienia w ramach prezentacji dorobku naszej placówki. W tym nietypowym roku doszliśmy do wniosku, że nie zrezygnujemy z tradycji. Przygotowaliśmy dla naszych wychowanków, ich rodzin i naszych sympatyków przedstawienie w wirtualnej postaci jako podziękowanie za cały rok wspólnej pracy.

To wszystko dzięki niezwykłemu zaangażowaniu i kreatywności nauczycieli i wychowanków, choć zadanie w warunkach pracy na odległość nie było łatwe. Zalążkiem projektu stał się scenariusz wymyślony przez panią Magdalenę Bany, instruktorkę  teatru tańca. Jak przystało na bajkę nie zabrakło w niej wróżek i czarodziejów spod znaku trzech peemdekowskich kolorów – czerwonego, żółtego i niebieskiego. W ich role wcielili się wszyscy nauczyciele, którzy użyli swych niezwykłych mocy, by przywrócić kolory zniszczone przez Wirusa i uwolnić radość. A wszystko to za sprawą potężnej królowej - w tej roli dyrektor PMDK pani Ewa Barbara Musiejko – która do swych podwładnych wysłała trzy dzielne elfy z rozkazem pokonania zła. I udało się – przywrócono radość i porządek świata, pokonano Koronawirusa i na powrót obrazy i rysunki dzieci zaczęły cieszyć kolorami.

Mimo że nie wszyscy członkowie kadry pedagogicznej mają powołanie do bycia artystą scenicznym, to nikt nie odmówił udziału w przedsięwzięciu i nie wzbraniał się przed charakteryzacją czy przywdzianiem zwariowanego kostiumu. Jak sami się przekonacie, oglądając nasze przedstawienie, niektórzy z nauczycieli odkryli w sobie powołanie aktorskie, o którym do tej pory nie mieli pojęcia. Nasi wychowankowie z koła teatralnego i teatru tańca przygotowali partie narracyjne, które z zachowaniem reżimu sanitarnego zostały zgrane w PMDK-u przez naszego akustyka pana Filipa Kucharczyka. Jego dziełem jest również po mistrzowsku zmontowany materiał.

Mamy nadzieję, że nasza niespodzianka przypadnie Wam do gustu. To nasz prezent na zakończenie roku z najlepszymi życzeniami udanych wakacji.

NA GÓRĘ