Podsumowanie Akcji „Z miłości do zwierząt”

Dobiegła końca akcja charytatywna organizowana przez Samorząd Wychowanków i nauczycieli PMDK, a związana ze Światowym Dniem Zwierząt Bezdomnych przypadającym na 4 kwietnia. Już po raz drugi włączyliśmy się w pomoc psom ze schroniska w Małe Boże, z którym nawiązaliśmy współpracę.

Tym razem nasz udział nie ograniczał się tylko do zbiórki wysokogatunkowej karmy, tak bardzo potrzebnej zwierzętom po bardzo ciężkiej zimie. Wychowankowie, nauczyciele i pracownicy specjalnie na tę okazję wykonali szereg prac plastycznych, które pozwoliły zebrać fundusze na zakup karmy, potrzebnych artykułów dla zwierząt i drobną pomoc weterynaryjną.      

Akcja rozpoczęła się jeszcze przed Wielkanocą, w związku z czym nauczyciele i pracownicy zdobili różnymi technikami drewniane wielkanocne jaja, które można było nabyć przy specjalnie przygotowanym stoisku. Wychowankowie kół plastycznych pani Anetty i pani Moniki oprócz świątecznych ozdób przygotowali gliniane „ptaszki-ondraszki”. Można było też zaopatrzyć się w buttony z sympatycznymi mordkami psiaczków albo przekazać karmę czy fanty na ten szlachetny cel. A wszystko, zgodnie z hasłem akcji, „Z miłości do zwierząt”.

Efekty to karma, która w sobotę 9 kwietnia, razem z karmą zebraną przez SP 2 z Karczewa, została dostarczona do schroniska przez koordynatora akcji z ramienia PMDK oraz fundusze, zebrane do puszki, a przekazane wolontariuszom schroniska (1050,12 PLN).

To z pewnością nie ostatnia akcja tego typu w naszym domu kultury, ale, jak podkreślają organizatorzy i wolontariusze, najważniejsze, by dać dom i rodzinę jak największej liczbie psiaczków ze schroniska. One odpłacą nam przywiązaniem na całe życie.

Link do strony schroniska: https://www.facebook.com/Schronisko-dla-zwierz%C4%85t-Ma%C5%82e-Bo%C5%BCe-101452824724492/

Kontakt w sprawie adopcji i pomocy dla schroniska: p. Renata Kostrzyńska tel. 505 856 907 lub renata.kostrzynska@pmdk-otwock.pl 

NA GÓRĘ