Zaadoptowani - podsumowanie edycji wiosennej

Tuż przed Wielkanocą Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku po raz kolejny przeprowadził akcję charytatywną w ramach programu „Zaadoptowani”.  Na potrzebny rodziny, którą opiekujemy się od kilku miesięcy przekazaliśmy kolejne dary.

To już druga edycja tej szlachetnej akcji, którą objęliśmy naszą „zaadoptowaną” rodzinę. Zaprzyjaźniliśmy się z nią jeszcze w ubiegłym roku, kiedy to odpowiedzieliśmy na apel MGOPS z Karczewa, by jako instytucja objąć patronatem wytypowaną rodzinę wymagającą wsparcia. Przed Bożym Narodzeniem dotarła do nich pierwsza partia żywności, ubrań, artykułów higienicznych, mebli i innych niezbędnych do życia rzeczy, pochodzących ze zbiórki, w którą włączyła się cała społeczność PMDK-u - nasi wychowankowie, ich rodziny, pracownicy PMDK oraz wielu innych ludzi dobrej woli. Co warto podkreślić zupełnie bezinteresownie, anonimowo i z czystej potrzeby serca.

Akcja nie zakończyła się po przekazaniu pierwszej partii darów, po niej systematycznie docierały do „naszej” rodziny kolejne transporty. Akcję wiosennej zbiórki rozpoczęliśmy w marcu, tak, by przed kolejnymi świętami przekazać kolejną pomoc.

Jesteśmy szczęśliwi, że przez tych kilka miesięcy choć trochę udało się wesprzeć mamę, tatę  i ich córeczkę, którzy teraz z większym optymizmem będą mogli patrzeć w przyszłość, mając świadomość, że wokół nich zawsze jest ktoś, na kogo mogą liczyć.

A my, zachęceni efektami, idziemy dalej. Rozpoczynamy już poszukiwania kolejnej rodziny potrzebującej pomocy. Po jej wytypowaniu chcemy ponownie rozpocząć tę szlachetną akcję. Wiemy, że otwocki PMDK to miejsce, w którym można liczyć na olbrzymi odzew ludzi o wielkich sercach.

NA GÓRĘ