6. Rodzinny Piknik Naukowy

Pogoda jak na zamówienie, prawie 50 stanowisk z przeróżnymi atrakcjami, około 350 wydanych dzieciom kart uczestnika, a odwiedzających znacznie więcej, gdyż dzieciom towarzyszyli zazwyczaj rodzice lub dziadkowie. Tak w sobotę bawiliśmy się nauką podczas 6. Rodzinnego Pikniku Naukowego zorganizowanego ponownie w tradycyjnej formie na terenie PMDK.
Spragnieni tego typu atrakcji mieszkańcy Otwocka i okolicznych miejscowości tłumnie przybyli, by całymi rodzinami uczestniczyć w działaniach zaproponowanych przez gości z zewnątrz i nauczycieli PMDK. Imprezę otworzyli dyrektor PMDK Ewa Barbara Musiejko razem z gościem honorowym – Starostą Powiatu Otwockiego Krzysztofem Szczegielniakiem.

Wśród tegorocznych propozycji trudno chyba wymienić dziedzinę nauki, która nie byłaby reprezentowana na pikniku: fizyka, chemia, matematyka, astronomia, nauki przyrodnicze, ekologia, ochrona zdrowia, bezpieczeństwo, kultura fizyczna, historia, sport, taniec, języki obce i wiele innych. Wystarczyło podejść do danego stoiska, rozwiązać zagadkę, podjąć jakieś działanie twórcze, wziąć udział w dyskusji na dany temat, popatrzeć „jak kto działa” czy po prostu dać się wciągnąć do wspólnej zabawy, by na otrzymanej przy wejściu karcie zgromadzić kilkanaście stempelków i wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Bardzo się cieszymy, że od pierwszej edycji naszego pikniku mamy wiernych przyjaciół, którzy co roku przygotowują dla odwiedzających różne aktywności – są to m.in. otwockie szkoły i różne instytucje, firmy i stowarzyszenia z naszego regionu. Ale pojawiają się też nowe podmioty i nowe atrakcje. W tym roku po raz pierwszy gościliśmy chciażby Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie czy Przedszkole „Leśne Skrzaty”. Nowością była też prowadzona przez nauczycieli PMDK Strefa Fibonacciego, pozwalająca „oswoić” matematykę. Czterogodzinna impreza zabezpieczona też została od strony gastronomicznej – można było zjeść coś na słodko, coś zdrowego czy „konkretnego”, tak jak serwowaną przez Radę Rodziców PMDK kiełbaskę z grilla i tosty.

6. Rodzinny Piknik Naukowy zakończyło tradycyjne losowanie nagród oraz serdeczne podziękowania dla wszystkich gości i organizatorów.
Kto nie był – niech żałuje, a jeśli żałuje, to niech nie przegapi naszej imprezy za rok. Spotkamy się, jak zwykle na początku września – tym razem na już 7. Rodzinnym Pikniku Naukowym PMDK.
Nie zapomnijcie, do zobaczenia!

Oto pełna lista wystawców oraz sponsorów 6. Rodzinnego Pikniku Naukowego:

WYSTAWCY
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii
Nadleśnictwo Celestynów
Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie
Zbrojownia Starożytna
Firma „Tranzformers”
Andrzej Domagalski
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie
Terrarystyka - Jan Kasprzak
Akademia Ekologiczna – Firma „Amest”
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wł. Reymonta w Otwocku
Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Otwocku
Centrum Nauczania Matematyki „MathRiders”
Szkoła Językowa „Early Stage”
Szkoła Językowa „Pop-In”
Szkoła Językowa „Salut Hola”
Akademia Tańca „Reliese”
Hufiec ZHP Otwock
WarszArt
„Kazoku” Klub Karate Shinyokushin
Eko Energia
Sanepid Otwock
Komenda Powiatowa Policji w Otwocku
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku
Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych
Sala Zabaw „Olele”
Pracownia Rozwoju „Kalejdoskop”
Konstruktor Falenica
Przedszkole „Leśne Skrzaty”
Dziecięca Akademia Twórczości
Fundacja „Razem Kreatywniej”
Food Truck „Słodkości z Radości”

SPONSORZY
Powiat Otwocki
Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska
Pizzeria „Da Grasso”
Tranzformers
Sala Zabaw „Olele”
Szkoła Językowa „Salut Hola”
Sklep Spożywczy WSH „Fala” Falenica
VegaPol
Piekarnia „Oskroba”
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku

 

NA GÓRĘ