Koncert w PMDK - 22.02.2022

W wtorek 22 lutego na scenie PMDK odbył się długo wyczekiwany występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Varsovia”. Był to koncert przygotowany z okazji Świąt Bożego Narodzenia, który nie mógł się odbyć w zaplanowanym początkowo terminie. W czasie około 30-minutowego występu zespół zaprezentował cztery układy taneczne. Pierwszy i drugi do kolęd „Gdy śliczna Panna” połączonej z kolędą „Północ już była” oraz pastorałki „Rokiczanka”, dwa kolejne układy do utworów „Na Wawel” oraz „Szumi bór”. Dzieci występowały w strojach krakowskich i łowickich. Tłem do występu był podkład wokalny, gdzie wykorzystano archiwalne nagrania „Varsovii”, jak również zrealizowane w obecnym składzie zespołu. Mogliśmy również obejrzeć krótki film ukazujący dawny zespół.
Koncert zakończył się ogromnymi brawami oraz podziękowaniami dla tancerzy i prowadzących ze strony pani dyrektor PMDK Ewy Barbary Musiejko, która podkreśliła pracę i zaangażowanie nauczycieli, włożone w przygotowanie występu taneczno-wokalnego tak licznej grupy.
Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję oglądać jeszcze wiele tak barwnych i efektownych występów w wykonaniu „Varsovii”.
Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Varsovia” prowadzą – Edyta Białek (przygotowanie taneczne) oraz Emil Zwoliński (przygotowanie wokalne).

NA GÓRĘ