Relacje z wydarzeń

Zima w PMDK 2021 - podsumowanie I tygodnia

Minął pierwszy tydzień akcji „Zima w PMDK”. Robimy wszystko w tych trudnych warunkach izolacji i obostrzeń, by dać uczestnikom naszych półkolonii możliwość kontaktu z rówieśnikami i dostarczyć radości wynikającej z uczestnictwa we wspólnych zabawach i podejmowaniu różnego...

Wyniki konkursu "Mam pasję"

Zakończył się przegląd prezentacji nadesłanych przez wychowanków PMDK na konkurs „Mam pasję”. Na filmikach zaprezentowaliście przeróżne hobby i opowiedzieliście o tym, jak ważną rolę odgrywają w waszym życiu i co robicie, by rozwijać swoje zainteresowania i talenty. Bardzo...

Relacja z konkursu "Sosenka"

W grudniu b.r. odbyły się przesłuchania do czwartej już edycji Konkursu Recytatorskiego SOSENKA dla wychowanków PMDK, konkursu, który powoli wrasta w tradycję naszych sztandarowych imprez.

Każdego roku posiada on inny temat przewodni. Tak było i tym razem - wiersze recytowane przez...

„Warszawska Syrenka” – gratulacje dla laureatów

Co roku w naszej placówce odbywają się eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Tak było i tym razem, choć z kilkumiesięcznym przesunięciem w terminie i w nieco zmienionej formule ze względu na wyjątkową sytuację, w jakiej się znaleźliśmy.

Piękno nie jedno ma imię - wystawa w otwockim PMDK

Wystawa "Dotyk piękna" prezentuje prace siedemnastu młodych ludzi, którzy pokazują, jak różnie można pojmować kanony piękna.

Wszyscy są wychowankami Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku i kształtują swe gusta artystyczne w pracowni Sztuki Piękne i Ceramika pod...

Wystawa "RozStroje" - relacja z wernisażu

Ten nowatorski projekt został opracowany i zrealizowany przez cztery młode, twórcze osoby: Julię Magoń, Szymona Pszenicznego, Agnieszkę Rygiel i Judytę Wilk.

Prace wychowanek Marty Sygi na wystawie w Otwocku Wielkim

Prace utalentowanych wychowanek PMDK z pracowni Marty Sygi można obejrzeć na Wystawie Długofalowej w galerii Urzecze.art, której wernisaż odbył się 19 września w pałacu Bielińskich w Otwocku Wielkim.
Ada Pilarska, Judyta Wilk, Julia Barszczewska i Eliza Różowicz jeszcze niedawno...

Covidowy Piknik Naukowy 2020

Mimo niesprzyjających tegorocznych okoliczności już po raz szósty udało się zorganizować Rodzinny Piknik Naukowy. Ograniczenia związane z pandemią wymusiły na nas, jako organizatorach, zmianę formuły na taką, która gwarantowałaby bezpieczeństwo uczestnikom i prowadzącym. 

Lato w PMDK - tydzień 4

Czwarty, ostatni, tydzień akcji „Lato w PMDK” upłynął pod znakiem wszystkiego, co europejskie. Dla uczestników półkolonii przygotowano wiele zajęć, które miały na celu przybliżenie wiadomości o naszym kontynencie.

Dzieci na przykład poznawały flagi różnych krajów,...

"Wakacje z plastyką" - plener i wycieczka pracowni Marty Sygi

W poniedziałek 29 czerwca odbyła się wycieczka rowerowa pod hasłem "Wakacje z Plastyką" w PMDK - plener artystyczny dla młodzieży z pracowni plastycznej Marty Sygi, która podzieliła tak opowiada o tym wydarzeniu: „Cały dzień w lesie - tego było nam trzeba. Upajaliśmy się ciszą,...

NA GÓRĘ