Szyjemy zabawki

Zajęcia prowadzi ANETTA MYSZKOROWSKA

Studiowała w Instytucie Sztuki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. W 1998 roku otrzymała dyplom artystyczny z wyróżnieniem w Pracowni Linorytu adj. Jerzego Jędrysiaka. Ukończyła studia podyplomowe w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji w Podyplomowym Studium Terapii i Treningu Grupowego na kierunku Trening Kreatywności i Arteterapia na Uniwersytecie Warszawskim oraz doradztwo zawodowe i oligofrenopedagogikę. Za pracę artystyczną z młodzieżą otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Marzysz o uszyciu wyjątkowej i unikatowej maskotki-zabawki czy też poduszeczki? Zapraszamy na warsztaty szycia zabawek i nie tylko! Zaczniemy od podstaw: jak przyszyć guzik, wyhaftować monogram... Poznamy podstawowe ściegi wykorzystywane w szyciu ręcznym, a w miarę upływu czasu spróbujemy też szycia na maszynie.
Nauczymy się podstaw konstruowania zabawek i akcesoriów do nich.

Zajęcia te mają za zadanie doskonalić koordynację „oko – ręka”, ćwiczyć motorykę małą, uczyć precyzji manualnej. Wyrabiają smak estetyczny i rozwijają kreatywne myślenie. Na zajęciach dzieci uczą się cierpliwości i wytrwałości, ale przede wszystkim potrafią zdobyte umiejętności krawieckie wykorzystać w życiu codziennym.

Zajęcia dla dzieci od 4 klasy szkoły podstawowej.

Zajęcia są bezpłatne. Materiały i pomoce dydaktyczne finansowane są ze składek wpłacanych na Radę Rodziców

NA GÓRĘ