Małymi kroczkami w stronę prawdziwej sztuki

W pracowni Sztuki Piękne, prowadzonej przez panią Monikę Grajdę-Widulińską, rozpoczął się cykl spotkań z ciekawymi osobami. Na zajęcia zapraszani będą absolwenci, którzy opowiedzą młodzieży o swojej uczelni, pracy czy pasji.

Pierwsze spotkanie miało miejsce 3 lutego, a jego bohaterką była Magda Kurach - studentka Akademii Sztuk Pięknych wydziału Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Zajęcia poprowadzone przez Magdę zostały podzielone na dwie części. Pierwsza z nich to wzbogacony prezentacją wykład, podczas którego wychowankowie zapoznali się z uczelnią, specyfiką wydziału wzornictwa przemysłowego, a także z programem studiów. Uczestnikom spotkania zaprezentowano przy tej okazji również zdjęcia przedstawiające projekty studenckie na poszczególnych etapach ich tworzenia - od pierwszych inspiracji do realizacji w formie prototypów.

Druga część spotkania miała formę warsztatów, podczas których pani Magda zaproponowała młodzieży wykonanie naczynia ceramicznego inspirowanego światem fauny. Uczestnicy zajęć otrzymali zdjęcie zwierzęcia, którym mieli się zainspirować, projektując swoje naczynie. Wszyscy wczuli się w role projektantów i poszukiwali ciekawych rozwiązań artystycznych oddających charakterystyczne cechy zwierząt. Powstało wiele szkiców i stopniowo pomysły zaczęły przybierać ostateczne kształty i formy, będące końcowym etapem procesu twórczego.

Serdecznie dziękujemy pani Magdzie za spotkanie. Było ono bardzo owocne dla wszystkich uczestników zajęć. Dzięki niemu udało się skrócić dystans, jaki dzieli uczestników zajęć Sztuki Piękne PMDK od perspektywy wstąpienia w poczet studentów Akademii Sztuk Pięknych.

NA GÓRĘ