folk art

Marta SygaZajęcia prowadzi MARTA SYGA - nauczyciel dyplomowany, ukończyła z wyróżnieniem magisterskie studia pedagogiczne i plastyczne. Z miłością i oddaniem pracuje od wielu lat w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury.

Posiada również doświadczenie w szkole podstawowej, gimnazjalnej, licealnej, przedszkolu oraz w pracy z dorosłymi. Spod jej reki wyszło  wielu młodych artystów. Poza pracą udziela się w życiu społeczno-kulturalnym. Jest trenerem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów "Klanza".
Prowadzi szkolenia w zakresie pedagogiki zabawy i plastyki dla nauczycieli szkół i przedszkoli. 
Należy do Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Otwockiej. Uprawia własną twórczość artystyczną, stosując różne techniki. Bierze udział w plenerach i wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą. 
Za dotychczasową pracę została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki oraz Medalem Pro Masovia.

Zajęcia plastyczne Folk Art związane z polską sztuką ludową oraz szeroko rozumianym rękodziełem artystycznym.
Uczestnicy Będą uczyć się tradycji polskiej sztuki ludowej m. innymi robić kwiaty z krepiny, wycinanki, rzeźbę, malowanie na szkle, ozdoby na choinkę i Wielkanoc, a także próbować różnych współczesnych technik.


Zajęcia dla dzieci w wieku od 11 roku życia ze zdolnościami manualnymi.
Zajęcia są bezpłatne. Materiały i pomoce dydaktyczne finansowane są ze składek wpłacanych na Radę Rodziców. 


NA GÓRĘ