Relacje z wydarzeń

"Zaadoptowani" - pomoc dla bezdomnych zwierząt

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej cyklicznej akcji „Zaadoptowani”, kupując rękodzieło, lub przekazując datek na pomoc bezdomnym zwierzętom.
W porozumieniu z Towarzystwem Przyjaciół Zwierząt „Otwocki Zwierzyniec” została kupiona karma dla kotów za kwotę około 500 zł.

W lutym z...

Występ Wychowanków PMDK w Muzeum Sportu i Turystyki - 16.09.2023 r.

Podczas Rodzinnego Pikniku Integracyjnego w  Muzeum Sportu i Turystyki wystąpili  uczestnicy zajęć artystycznych - Teatr Tańca, Zespół Studia Piosenki i Koło Teatralne „Żywego słowa”.
Wychowankowie PMDK zaprezentowali układy taneczne i piosenki pochodzące ze spektakli zrealizowanych w roku...

Za nami 8. Rodzinny Piknik Naukowy

W sobotę, 9 września odbył się 8. Rodzinny Piknik Naukowy, którego organizatorem jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku. Po raz kolejny nie zawiedliście i przyszliście do nas, żeby spędzić czas w twórczej i naukowej atmosferze. Dziękujemy uczestnikom oraz firmom i organizacjom, które...

PMDK na XIX Powiatowym Festiwalu Kultury

      Wychowankowie PMDK wystąpili na scenie tegorocznego XIX Powiatowego Festiwalu Kultury, który odbył się w niedzielę 3 września. Ponadto nasz dom kultury zorganizował stanowiska z atrakcyjnymi zajęciami związanymi z pracą działających tu kół zainteresowań.

      W minionym roku szkolnym...

Rodzinne Soboty z PMDK i Amestem "#AmestDlaPszczół. Wspieramy zapylacze!"

W ramach cyklu "Rodzinne soboty w PMDK", 26 sierpnia, w siedzibie Amest Otwock odbył się piknik pod hasłem #AmestDlaPszczół Wspieramy Zapylacze!

Oto program wydarzenia:

11.00 – otwarcie wydarzenia oraz powitanie uczestników;

11.15 – wykład prof. Zbigniewa Kołtowskiego, wiceprezesa Polskiego...

Zakończenie półkolonii "Lato w PMDK 2023"

W piątek 21 lipca w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury zakończyły się 4-tygodniowe półkolonie letnie. Był to intensywny czas pełen nowych doświadczeń i zabawy dla wszystkich uczestników. Obfitował w liczne atrakcje: wycieczki, warsztaty tematyczne czy zajęcia sportowe.

Podczas wypoczynku...

Wycieczka do Muzeum Narodowego grup Sztuki Piękne i Ceramika

Do tradycji już należy, że grupy Sztuki Piękne i Ceramika na powitanie wakacji organizuje wycieczki na ciekawe wystawy. W tym roku młodzież wraz z nauczycielka Moniką Grajdą- Widulińską uczestniczyła w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym w Warszawie. Celem wycieczki była wystawa pt. „Bez...

10. edycja Festiwalu Świdermajer - warsztaty w PMDK

Trwa jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Świdermajer. Festiwalu na Linii. Święta architektury i dziedzictwa kulturowego „linii otwockiej”. W ramach Festiwalu w środę 21 czerwca w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się warsztaty malowanie toreb wzorami świdermajer „Świdermajer pod ręką”...

Zbiórka Charytatywna dla Seniorów zakończona

Dzisiaj zkończyliśmy zbiórkę charytatywną, mającą na celu pomoc seniorom z domów pomocy społecznej i hospicjów z powiatu otwockiego. Akcję PMDK prowadził razem ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Otwocku przy ul. Majowej.
Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali potrzebne...

Premiera spektaklu "Piękna i Bestia" - Koło Teatralne PMDK

W czerwcu w PMDK odbyły się trzy pokazy spektaklu musicalowego zatytułowanego „Piękna i Bestia” dla mieszkańców i uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu. Obejrzało go około 800 osób.
Jest to nowy spektakl przygotowany przez Koło Teatralne „Żywego Słowa” pod kierunkiem Beaty Koc. Premiera...

PMDK w Otwocku na "Dniu Kapelusza" 2023

W niedzielę 11 czerwca w Parku Miejskim w Otwocku odbył się „Dzień Kapelusza”, którego głównym organizatorem było Stowarzyszenie Forum Kobiet "Tu i Teraz". To niezwykle radosne i barwne spotkanie połączone z występami i działaniami artystycznymi oraz świetną zabawą. Nie zabrakło na nim również...

Koncert Laureatów XIX Mazowieckiego Konkursu Piosenki Polskiej 2023

W niedzielę 4 czerwca, dwa tygodnie po konkursie, odbył się Koncert Laureatów XIX Mazowieckiego Konkursu Piosenki Polskiej. W konkursie wzięli udział soliści w wieku 7 – 18 lat, którzy wystąpili w czterech kategoriach wiekowych, piątą kategorię stanowiły zespoły i duety ze szkoły podstawowej. Po...

Wyniki Turnieju SUDOKU 2023

Znamy już wyniki tegorocznego Turnieju SUDOKU! Na podium stanęli:

I miejsce: Daria Wojdat 486 pkt/486 pkt

II miejsce: Jakub Marszałek 390 pkt/486 pkt

III miejsce: Urszula Marciniak 343 pkt/486 pkt

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. O terminie odbioru dyplomów i nagród poinformujemy w...

Światowy Dzień Pszczół 2023 - Rodzinne Soboty w PMDK

20 maja to Światowy Dzień Pszczół - z tej okazji, właśnie tym pożytecznym owadom, poświęcona była kolejna Rodzinna sobota w PMDK.
Dzięki AMEST Otwock uczestnicy mogli zapoznać się ze zwyczajami pszczół, spróbować miodu prosto z plastra, pszczelego pyłku i dowiedzieć się jak powstaje ten słodki...

NA GÓRĘ