Relacje z wydarzeń

Za nami Koncert Laureatów Jubileuszowego XX Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek

W sobotę 10 lutego w sali widowiskowej PMDK odbył się Koncert Laureatów XX Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 54 solistów w wieku od 7 do 18 lat oraz 10 zespołów i duetów ze szkoły podstawowej. Uczestnicy wystąpili w pięciu kategoriach.

Bal Karnawałowy 2024

W sobotę 3 lutego bawiliśmy się wspólnie z setką uczestników na "Zimowym Balu Karnawałowym".

32. Finał WOŚP w PMDK

Podczas 32. Finału WOŚP w PMDK zebraliśmy 20725.27 PLN. Tradycyjnie na scenie odbył się koncert, a w jego trakcie licytacje, z których uzyskaliśmy 15950 PLN.

Zima w PMDK 2024

W tegorocznym wypoczynku Zima w PMDK w każdym z tygodni ferii mieliśmy 45 podopiecznych. Podczas półkolonii uczestnicy brali udział w różnorodnych zajęciach – warsztatach plastycznych (rękodzieło, ceramika, grafika), programowania ozobotów, modelarskich i kulinarnych. Odbyły się...

Nagroda dla naszych Wolontariuszy

Od 5 lat Powiat Otwocki organizuje galę Aniołów Wolontariatu Powiatu Otwockiego, podczas której wyróżnia placówki i nagradza osoby indywidualne.
W tym roku w kategorii "wolontariat grupowy" statuetkę przyznano również PMDK w Otwocku.
 

Wyniki "Sosenki" - Konkursu Recytatorskiego dla Wychowanków PMDK

W piątek 12 stycznia odbył się Konkurs Recytatorski "Sosenka" - Zimowe obrazy malowane wierszem, w którym udział wzięli wychowankowie PMDK.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim Uczestnikom. 

Warsztaty Bożonarodzeniowe

Podczas dwugodzinnych warsztatów dzieci miały okazję wydobyć pokłady swojej kreatywności i puścić wodze fantazji. Jak co roku roku podczas spotkania nauczyciele, pracownicy i wolontariusze poprowadzili stanowiska, przy których można było wykonać różnorodne dekoracje i upominki. 

 

Zaadoptowani - akcja PMDK na rzecz seniorów

W ramach cyklicznej akcji charytatywnej PMDK pod nazwą "Zaadoptowani" odwiedziliśmy seniorów - podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Szpitalu Powiatowym przy ul. Batorego w Otwocku. 

Andrzejki w PMDK "Słowiańskie przepowiednie"

Kolejny raz bawiliśmy się z Wami podczas Andrzejek. Specjalne podziękowania dla naszej super młodzieży, w tym członków Koła Wolontariatu PMDK, którzy, jak co roku, pomogli nam w przeprowadzeniu tej imprezy, opiekując się grupami. Bez Was nie byłoby tych, ani poprzednich Andrzejek.
 

Jubileusz 55-lecia PMDK

W tym roku PMDK w Otwocku obchodzi swoje 55-lecie. Za początek działalności przyjęto rok 1968, kiedy to powstała placówka pod nazwą „Dom Harcerza”.
Na przestrzeni lat nazwa była zmieniana, jednak główny cel działalności pozostawał wciąż ten sam – umożliwienie rozwoju...

III Edycja "Kreatywnych lekcji w PMDK"

Ruszyła III edycja zajęć dla uczniów szkół podstawowych - "Kreatywne lekcje w PMDK". Pierwszy cykl spotkań nosi tytuł "Nauka jest fajna". Na spotkaniach z uczniami szkół podstawowych nr 2 i nr 6 w Otwocku, programowaliśmy ozoboty, wyodrębnialiśmy DNA z banana i oznaczaliśmy pH...

Akcja "Pozbierajmy - Pomagajmy" zakończona sukcesem!

Ostatnio przyłączyliście się razem z nami do akcji "Pozbierajmy-Pomagajmy" zorganizowanej przez Fundację "Zobacz Więcej", która działa na rzecz osób przewlekle chorych i wykluczonych. Dzięki Wam udało się zebrać wiele kilogramów kasztanów, które trafiły do skupu. Uzyskane...

Wystawa "ToMiSieChce" , 13.10 - 12.11

„ToMiSieChce” to tytuł kolejnej wystawy, której autorem jest młody, utalentowany człowiek uczęszczający na zajęcia plastyczne do PMDK. To Seweryn z PMDK związany od 2015 roku, gdzie uczestniczy w zajęciach plastycznych i nie tylko. 

Nasze młode plastyczki znów odniosły sukces

Dwie osoby z pracowni plastycznej Marty Sygi wzięły udział w XI Powiatowym Konkursie Plastycznym p. "Wokół Słowackiego".
Agata Kurach zdobyła I Nagrodę za pracę zatytułowaną "Balladyna, malinowe, senne Juliusza odbicie" w kategorii szkół ponadpodstawowych, a Zuzanna Zielińska II...

Zawitała do nas jesień! - "Rodzinne soboty w PMDK"

28 października odbyło się pierwsze spotkanie w drugiej edycji cyklu "Rodzinne soboty w PMDK", zatytułowane "To już jesień".
 
 
NA GÓRĘ