Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. modelarstwo

modelarstwo

Witold FitaZajęcia prowadzi WITOLD FITA, który zajmuje się modelarstwem od ponad 30 lat. Specjalizuje się w modelach kołowych i samolotach RC. Należy do Zarządu Warszawskiego Klubu Modelarzy Kolejowych. Zajmuje się organizacją konkursów modelarskich i wystaw. Przygotowywał dla muzeum PLL LOT modele samolotów.

"Głównym celem prowadzonych przeze mnie zajęć jest zainteresowanie techniką i nauką przedmiotów ścisłych oraz zdobycie umiejętności posługiwania się narzędziami, które są przydatne nie tylko w modelarstwie, ale i w życiu codziennym."

Zajęcia o różnym poziomie zaawansowania w modelarstwie lotniczym, okrętowym i kołowym. Uczestnicy wykonują modele od prostych, z listewek i kartonu, z  gotowych zestawów z tworzyw sztucznych, aż po zdalnie sterowane z napędem elektrycznym i spalinowym. Uczą się przy tym nowych technologii i używania narzędzi, np. druk 3D, co przyda się nie tylko w modelarstwie, ale również w szkole  i przyszłej pracy. Dzięki komputerowi wyposażonemu w odpowiedni program można poćwiczyć loty wirtualnymi samolotami i dronami. W trakcie zajęć organizowane są liczne konkursy, które w formie zabawy umożliwiają ich uczestnikom ocenę swoich umiejętności. 

Umiejętności, które rozwijają uczestnicy zajęć:
- manualne, 
- kreatywność (tworzenie różnych modeli i konstrukcji z wszelkiego rodz. materiałów,
- koordynacja ruchowa: sterowanie modelami zarówno na symulatorze, jak i w rzeczywistości (samoloty, pojazdy kołowe i modele pływające, 
- wspomaganie nauki przedmiotów ścisłych: obliczenia rysunki – skala, pomoce naukowe.  

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 6 - 26 lat.

Zajęcia są bezpłatne. Materiały i pomoce dydaktyczne finansowane są ze składek wpłacanych na Radę Rodziców.

NA GÓRĘ