grafika i rysunek

Paweł PośrednikZajęcia prowadzi PAWEŁ POŚREDNIK - Absolwent ASP w Warszawie (dyplom w 1984 r.). Ukończył dwuletnie podyplomowe studium pedagogiczne również na ASP w Warszawie. Nauczyciel mianowany. Instruktor rysunku i grafiki w Pałacu Młodzieży w Warszawie i w PMDK w Otwocku.
Autor licznych wystaw malarstwa indywidualnego i zbiorowego m.in. w Galerii Promocyjnej i Galerii Artoffice w Warszawie, w oraz w PMDK w Otwocku.

Na zajęciach prowadzonych przez Pawła Pośrednika uczestnicy rysują w różnych technikach: pastel, ołówek, piórko, kredka itp. Oprócz tego zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu edukacji plastycznej, takimi jak: kompozycja, perspektywa, walor, kontrast form, proporcje. Rysują martwą naturę i studium postaci. Kiedy tylko pogoda pozwala pracują w plenerze na terenie PMDK.

Pracownia plastyczna wyposażona jest w profesjonalna prasę graficzną. Uczestnicy wykonują i odbijają samodzielnie grafiki (linoryty, suchoryty, monotypie i kolografie). Uczestnicy zajęć rozwijają zdolności manualne, kreatywność, wyobraźnię i obserwację.

Zajęcia adresowane są do dzieci młodzieży w wieku 7-19 lat. Uczestnicy powinni interesować się sztuką i mieć chęć do rysowania i malowania.
Zajęcia są bezpłatne. Materiały i pomoce dydaktyczne finansowane są ze składek wpłacanych na Radę Rodziców.

NA GÓRĘ