Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Varsovia"

  Zajęcia prowadzą:

Edyta Białęk

EDYTA BIAŁEK - ukończyła Wydział Organizacji i Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Jest pedagogiem, logopedą, neurologopedą, a z zamiłowania choreografem, instruktorem tańca, absolwentką Mazowieckiego Centrum Kultury w Warszawie.
"Moją pasją są: taniec ludowy, śpiew i języki obce. Od najmłodszych lat związana  byłam ze sceną.  Jestem  wychowanką dziecięcego Zespołu  Pieśni i Tańca Varsovia, wieloletnią tancerką Ludowego Zespołu Artystycznego Promni  w Warszawie. Realizuję się zarówno na płaszczyźnie edukacyjnej, a mianowicie w  pracy z uczniami, także tymi najmłodszymi, jak i na płaszczyźnie choreografii i tańca.

 

 

EMIL ZWOLIŃSKI - magister sztuki, muzyk, śpiewak. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, na Wydziale Wokalnym - śpiew solowy oraz na Wydziale Edukacji Muzycznej. 

Jako śpiewak solowy oraz chóralny współpracował z wieloma zespołami, m.in. Chórem Warszawskiej Opery Kameralnej, Chórem Uniwersytetu Warszawskiego, zespołem La Tempesta. Aktualnie, od 2004 roku, związany jest z Filharmonią Narodową w Warszawie na stanowisku artysty chóru. Oprócz muzyki klasycznej, jako pianista, interesuje się muzyką rozrywkową, jazzową i piosenką. Współpracował z Teatrem Żydowskim w Warszawie w Studio Aktorskim w charakterze pianisty - akompaniatora. Otwocczanin od urodzenia, od najmłodszych lat związany z życiem kulturalnym miasta.
"Od dzieciństwa muzyka zajmowała ważne miejsce w moim życiu i uważam, że to piękna praca móc dzielić się nią z innymi." 

 

Taniec ludowy przy muzyce pomoże rozwinąć u dzieci wrażliwość estetyczną oraz ich indywidualne zdolności taneczne jak i wokalne. Regularne spotkania taneczne wyzwalają w dzieciach naturalną potrzebę ruchu, śpiewu oraz skupienie uwagi. Dzieci tańczące potrafią już po paru zajęciach panować nad własnym ciałem, dbać o sylwetkę w tańcu, a także wiedzą, od której nogi rozpoczną taniec. Taniec ludowy jest jednym ze sposobów przeżywania i przekazywania emocji, Poprzez poznawanie polskich tańców narodowych  rozwija się w dzieciach  poczucie przynależności i tożsamości narodowej oraz wrażliwość na polską kulturę. Nauka tańców pochodzących z różnych regionów Polski daje możliwość poznawania różnych kultur i czerpania radości z narodowej spuścizny.

Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku od 5 do 14 lat.
Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych.

Stowarzyszenie "Varsovia" Artystyczny Zespół Pieśni i Tańca

 

NA GÓRĘ