Rodzinne Soboty z PMDK i Amestem "#AmestDlaPszczół. Wspieramy zapylacze!" 26.08.2023 r.

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku wraz z Amest Otwock serdecznie zaprasza na rodzinny piknik edukacyjny #AmestDlaPszczół. Wspieramy zapylacze! pod patronatem honorowym Polskiego Związku Pszczelarstwa.

Wydarzenie przeznaczone jest dla rodzin z dziećmi w wieku powyżej 6 lat. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wyjazd odbędzie się w przypadku zebrania się wystarczającej liczby chętnych o czym zostaną państwo poinformowani mailowo lub otrzymają wiadomość sms w czwartek 24.08.2023 r.

Udział w wydarzeniu oznacza akceptację regulaminu składowiska Amest Otwock, z którym uczestnicy zostaną zapoznani przed rozpoczęciem pikniku.

Szczegółowe informacje:

10:30 - zbiórka przy wejściu do budynku PMDK, przejazd autokarem do siedziby Amest Otwock;

11.00 – otwarcie wydarzenia oraz powitanie uczestników wydarzenia;

11.15 – wykład prof. Zbigniewa Kołtowskiego, wiceprezesa Polskiego Związku Pszczelarstwa i pracownika naukowego Instytutu Ogrodnictwa – Polskiego Instytutu Badawczego. Ekspert w przystępny sposób będzie mówił o konieczności wspierania bioróżnorodności przez każdego z nas oraz wielkiej roli roślin miododajnych i zapylaczy w ekosystemie;

11.55 – prezentacja pasieki Amest Otwock / warsztaty pszczelarskie Akademii Ekologicznej Amest Otwock dla najmłodszych i nie tylko;

12.30-14.00 – piknik z prezentacją produktów pszczelich i niespodziankami dla dzieci;

14:30 - powrót autokarem do PMDK.

Link do zapisów: https://forms.office.com/e/hmuSfr6TZq 

 

NA GÓRĘ