XV Otwocka Jesień Szachowa

Wychowankowie PMDK – Zuzanna Nowakowska oraz Aleks Zieliński zdobyli puchary w turniejach klasyfikacyjnych w swoich kategoriach podczas XV Otwockiej Jesieni Szachowej, która odbyła się w PMDK 21 października. W trzech turniejach wzięło udział łącznie 70 osób.

Impreza odbyła się pod hasłem „80. Urodziny Pana Jana”, w ten sposób został uhonorowany IM Jan Adamski, wielokrotny medalista mistrzostw Polski.
Turniej główny - open - pt. "80. urodziny Pana Jana" został rozegrany pod patronatem Polskiego Związku Szachowego. Prezes PZSz – Radosław Jedynak, wręczył jubilatowi Złotą Honorową Odznakę Polskiego Związku Szachowego zaś posłanka Bożena Żelazowska przekazała pamiątkowy medal Pro Masowia przyznany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego - Adama Struzika. Taki sam medal otrzymał Andrzej Dobrowolski - PrezesUKS MDK Otwock.
Ewa Barbara Musiejko, dyrektor PMDK w Otwocku, z okazji rozgrywania XV Otwockiej Jesieni Szachowej o Puchar Dyrektora Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, została odznaczona Brązową Honorową odznaką Polskiego Związku Szachowego.
Sędziowie turniejów: Paweł Rymarowicz (sędzia główny), Cezary Kaczmarski, Tadeusz Popis.
Kierownik biura zawodów - Arkadiusz Zieliński, prowadzenie kawiarenki - Urszula Choroszej.